ROKETSAN A.Ş. TEKNOHAB'A ORTAK OLDU.

HABERLER

ROKETSAN A.Ş. TEKNOHAB'A ORTAK OLDU.

Şirketimiz Yönetim Kurulu Kararına istinaden  “TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketi 2021 Dönemi Olağanüstü Genel Kurulu 09.07.2021 tarihinde yapılmış bulunmaktadır.

Şirketimiz sermayesinin artırılması, ROKETSAN A.Ş.' nin yeni ortak olarak alınmasında gerekli olan esas sözleşme değişikliği,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmış olup, Genel Kurul tarafından kabul edilmiştir. Böylece, ROKETSAN A.Ş. nin Şirketimize olan ortaklığı gerçekleşmiştir. 

Roketsan, kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik doğru stratejiler sayesinde Stinger konsorsiyumu gereklerini zamanında ve tam olarak yerine getirirken, ülkemize kazandırdığı yetişmiş insan gücü sayesinde transfer edilen teknolojileri özümseyerek yeni ürünlere dönüştürmeyi başarmış ve beklentilerin ötesine geçerek roket/füze alanında uzman millî bir sanayi oluşturmuştur. 2017 yılında Dünyanın En İyi 100 Savunma Sanayii Firması sıralamasına 98. sıradan giren Roketsan, 2018 yılında 96., 2019 yılında ise 89. olmuştur.
Denizlerin altından, uzayın derinliklerine 30 yıl içinde ulaşan Roketsan, Şimdiyse daha ileriye odaklanarak sınırları zorlamaktadır.